MENU
Menu

Elektrownie Cuatro Caminos 1, Cuatro Caminos 2, Cuatro Caminos 3 i Cuatro Caminos 4 będą miały łączną moc 21,87 MW, a wartość inwestycji wyniesie ok. 16 mln euro

Instalacje będą zlokalizowane w gminie Cabanillas del Campo w prowincji Guadalajara.

28 GRUDNIA 2022 R.– Audax Renovables (ADX.MC) – hiszpańska grupa energetyczna zintegrowana pionowo, która produkuje i dostarcza prąd pochodzący w 100% ze źródeł odnawialnych oraz gaz klientom w siedmiu krajach – ogłosiła rozpoczęcie budowy czterech elektrowni fotowoltaicznych zlokalizowanych w gminie Cabanillas del Campo w prowincji Guadalajara. Ich całkowita moc wyniesie 21,87 MW.

Zgodnie ze swoją strategią, polegającą na rozwoju działalności produkcyjnej poprzez dodawanie do swojego portfela licznych nowych elektrowni, spółka Audax ma zamiar przeznaczyć na inwestycję ok. 16 mln euro.

Elektrownia będzie wyposażona w 39 489 modułów o mocy 550 W z jednoosiowym trackerem solarnym kategorii Tier-1, co pozwoli na wytwarzanie 40,5 GWh prądu rocznie. Odpowiada to zapotrzebowaniu niemal 11 500 gospodarstw domowych i ok. 36 000 osób. Dzięki temu, że będzie to czysta energia, uda się uniknąć emisji do atmosfery ok. 8 250 t CO2 rocznie.

Instalacja zostanie podłączona do podstacji Cabanillas del Campo oraz wyposażona we własną linię energetyczną o długości nieco ponad 5 km. Szacuje się, że budowa potrwa około roku, jako że konieczne będzie przerwanie prac na okres między marcem a czerwcem z przyczyn dotyczących środowiska naturalnego. Prace zostaną przeprowadzone przez renomowanych wykonawców, gwarantujących najwyższe standardy jakości, a po zakończeniu robót inwestycja zostanie oddana w stanie pod klucz (EPC).

Negocjacje dotyczące pozyskania finansowania niezbędnego do powstania elektrowni znajdują się na bardzo zaawansowanym etapie. Będzie to finansowanie bez regresu, na takich samych zasadach, jak w przypadku poprzednio wybudowanych elektrowni znajdujących się już w portfolio Grupy.

Audax posiada obecnie już funkcjonujące elektrownie o łącznej mocy 226 MW. Instalacje o mocy 19,2 MW znajdują się na etapie uruchamiania – chodzi tu o elektrownie fotowoltaiczne La Miranda oraz Zaratán 1 i 2.

Budowa tych elektrowni wpisuje się w strategię Grupy Audax, której celem jest zwiększenie portfela posiadanych instalacji w 100% odnawialnych – czy to przez wzrost organiczny, czy przez zawieranie umów sprzedaży. Wszystko po to, by móc dostarczać klientom prąd z OZE pochodzący z własnych elektrowni Grupy.

phone-handsetcrosschevron-down