MENU
Menu

NA URUCHOMIENIE ELEKTROWNI FOTOWOLTAICZNEJ CAÑAMARES

Spółka otrzymała zielone światło, jeśli chodzi o uruchomienie elektrowni fotowoltaicznej Cañamares, zlokalizowanej w Kastylii-La Manchy i powstałej w ramach realizacji strategii zakładającej oparcie rozwoju Grupy na produkcji energii

Audax Renovables (ADX.MC) – grupa energetyczna zajmująca się zarówno wytwarzaniem, jak i sprzedażą energii pochodzącej w 100% ze źródeł odnawialnych, a także gazu – otrzymała od Regionalnej Komisji ds. Zrównoważonego Rozwoju w Guadalajarze koncesję na uruchomienie elektrowni fotowoltaicznej Cañamares, zlokalizowanej w miejscowości Fontanar w prowincji Guadalajara (wspólnota autonomiczna Kastylia-La Mancha). Moc elektrowni wynosi 5 MWp.

 

W związku z pandemią COVID-19 przedłużył się czas oczekiwania na sfinalizowanie pewnych procedur przed właściwymi organami. Jednak ostatecznie wszystkich formalności udało się dokonać, co oznacza, że elektrownia będzie mogła wkrótce rozpocząć produkcję.

 

Ponadto warto dodać, że na ukończeniu są także formalności związane z uruchomieniem produkcji energii w elektrowniach fotowoltaicznych Carolinas I i II, o łącznej mocy 10 MWp, zlokalizowanych w miejscowości El Casar (Guadalajara, Kastylia-La Mancha). Data uruchomienia elektrowni zostanie ogłoszona wkrótce.

 

Energia wyprodukowana zarówno w elektrowni Cañamares, jak i przez instalacje fotowoltaiczne Carolinas I i II, będzie sprzedawana na mocy umowy PPA spółce macierzystej – Audax Renovables.

 

Wspomniane elektrownie nie wymagały finansowania ze strony podmiotów trzecich. Ich budowa była możliwa dzięki emisji zielonych obligacji, którą Grupa przeprowadziła pod koniec ubiegłego roku.

 

W nadchodzących tygodniach Audax będzie dalej regularnie przekazywać informacje na temat postępu prac w elektrowniach, które ma w swoim portfolio. Dla Grupy ważne jest, by wszyscy interesariusze oraz inwestorzy mogli łatwo zapoznać się z dotyczącymi jej aktualnościami.

 

Instalacje te wpisują się w strategię Grupy Audax Renovables, która ma za zadanie zwiększyć produkcję energii pochodzącej w 100% z OZE. Grupa obecnie zajmuje się finalizowaniem innych umów, których celem jest dostarczanie klientom energii ze źródeł odnawialnych, wyprodukowanej w należących do Grupy elektrowniach.

 

phone-handsetcrosschevron-down