Średnie firmy

Dlaczego gaz ziemny w firmie jest dobrym pomysłem?

Czy wiesz, że zależnie od rodzaju energii używanej do ogrzewania lokalu może ona stanowić ponad 50% całego wolumenu, na jaki opiewa faktura?
W ostatnich latach zwiększające się zapotrzebowanie na energię do celów grzewczych sprawiło, że ogrzewanie stało się jednym z największych wydatków dla firm, jeśli chodzi o rachunki za energię.

W Audax Renovables jesteśmy tego świadomi i dlatego proponujemy skorzystanie z gazu ziemnego jako źródła energii o licznych zaletach. Paliwo gazowe cechuje się niską szkodliwością dla środowiska i jest tańsze od pozostałych źródeł energii, takich jak olej napędowy, prąd czy propan.
W porównaniu do innych paliw gaz ziemny niewątpliwie wyróżnia się na plus: jest korzystniejszy cenowo, niezawodny, wygodny i ma mniejszy wpływ na środowisko.

 • Oszczędność: to najtańszy rodzaj energii dostępny na rynku, a cena jest stabilna. Dzięki gazowi ziemnemu możesz oszczędzać od zaraz!
 • Ogrzewanie: pozwala osiągnąć przyjemną temperaturę, której regulowanie jest możliwe za pomocą termostatu
 • Podgrzewanie wody: natychmiast i bez przerw.
 • Niezawodność: dostawa jest stała, więc nie czekają Cię żadne przerwy czy nieoczekiwanie braki.
 • Bezpieczeństwo: przeprowadzane są regularne inspekcje instalacji.
 • Energia jest czysta: nie zanieczyszcza ani nie jest toksyczna.

Korzyści płynące ze stosowania gazu ziemnego w firmie

Czy wiesz, że na tle innych dostępnych na rynku rodzajów energii pozyskiwanych z paliw kopalnych gaz ziemny wyróżnia się korzystną ceną, niezawodnością, wygodą korzystania i większą przyjaznością dla środowiska? Jest czystym źródłem energii, tańszym w porównaniu do np. oleju napędowego, prądu czy propanu.

Poniżej Audax Renovables przedstawia niektóre zalety gazu ziemnego:

 • Korzystna cena. Niewielkie koszty utrzymania instalacji i zazwyczaj stabilne ceny pozwalają zaoszczędzić na rachunkach w firmie oraz zmniejszyć koszty korzystania z gazu.
 • Jest to paliwo kopalne o najmniejszym wpływie na środowisko. Wytwarza mniej zanieczyszczeń i nie zawiera tyle węgla, co pozostałe paliwa.
 • Energia bezpieczna dla pracowników. W celu zapewnienia bezpieczeństwa do gazu dodawana jest substancja zapachowa, która pozwala natychmiast wykryć ewentualne ulatnianie się gazu.
 • Stała dostawa energii. Dzięki gazowi ziemnemu możesz korzystać z ciepłej wody i ogrzewania, a także gotować, w sposób ciągły, nieprzerwany i oszczędny.
   

Oferty gazu ziemnego dla firm

Audax Renovables dostarcza gaz ziemny gazociągiem na terenie całej Polski. Mamy w ofercie różne opcje dostawy gazu ziemnego, dostosowane do rzeczywistych potrzeb energetycznych Twojej firmy.

W Audax Renovables możesz wybrać ofertę gazu o cenie stałej lub zmiennej:
 • Oferta gazu ziemnego o cenie stałej RELAX: możesz wybrać ofertę gazu w cenie stałej, która najlepiej dopasuje się do Twoich potrzeb. Dzięki temu będziesz miał pewność, że w całym okresie trwania umowy będziesz płacił tę samą cenę. Oferta dostępna zarówno dla gazu niskiego, jak i wysokiego ciśnienia.
 • Oferta gazu ziemnego o cenie zmiennej XPOT: Audax Renovables umożliwia Ci teraz pobieranie gazu ziemnego w cenie zmiennej, zależnej od kursu gazu na rynku hurtowym, powiększonej o niewielką opłatę administracyjną. Zmaksymalizuj oszczędności, płacąc jedynie za rzeczywisty koszt gazu. Oferta dostępna dla gazu o niskim i wysokim ciśnieniu.
 • Oferta gazu ziemnego o cenie zmiennej XPOT CAP: możesz skorzystać z oferty z ceną zmienną XPOT, a jednocześnie czuć się spokojnie dzięki zawarciu w umowie gwarancji ceny maksymalnej –  na wypadek, gdyby koszt gazu na rynku hurtowym wzrósł. Oferta dostępna dla gazu o niskim i wysokim ciśnieniu.
Skontaktuj się z naszymi ekspertami, którzy przeprowadzą kompleksową analizę potrzeb energetycznych Twojej firmy, a następnie pomogą dobrać ofertę pozwalającą Ci na płacić możliwie niskie rachunki. Zoptymalizuj swoje zużycie gazu, a od razu zauważysz oszczędności.

Konserwacja instalacji gazowej w Twojej firmie

Zaleca się, w szczególności dużym korporacjom i przedsiębiorstwom przemysłowym, przeprowadzać regularne prace konserwacyjne w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania instalacji gazowej. Tylko dzięki temu będziesz mógł korzystać z gazu z gwarancjami bezpieczeństwa. 

 

Chcę zamówić gaz ziemny dla mojej firmy

Wiemy, jak ważna jest sprawna komunikacja i dlatego posiadamy własny, wewnętrzny dział obsługi klienta, który stale się szkoli, by móc zaoferować obsługę zindywidualizowaną i wysokiej jakości.

Skontaktuj się z naszym zespołem ekspertów i skorzystaj z kompleksowego doradztwa, dzięki któremu maksymalnie obniżysz rachunki za gaz w Twojej firmie.

Codziennie pracujemy, by móc proponować jak najbardziej konkurencyjne oferty, dostosowane do potrzeb każdego klienta. Informacje przekazujemy w sposób jasny i klarowny, więc nie spotkają Cię żadne niespodzianki. Niech Twoja firma oszczędza na rachunkach za gaz razem z Audax Renovables!

 • Oferta gazu ziemnego dla firm
 • Jak czytać fakturę