MENU
Menu

Ekologiczna energia

Nasza firma dostarcza energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych w trosce o środowisko naturalne i przyszłe pokolenia. Szanujemy nasze otoczenie dlatego działamy tak, aby chronić środowisko.

Ta ekologiczna energia, w 100% z OZE, jest „czystą” energią, ponieważ nie emituje gazów cieplarnianych do atmosfery naszej planety, a więc zużycie energii następuje w sposób odpowiedzialny, bez szkody dla środowiska.

Z troski o środowisko i z potrzeby jego ochrony rodzi się opcja wyboru energii odnawialnej.

Wszystkim naszym klientom oferujemy energię ekologiczną: małym i średnim przedsiębiorstwom, a także dużym firmom.

Energia ekologiczna, czy też odnawialna, jest produkowana ze źródeł takich jak: słońce, wiatr, biomasa, woda czy ciepło Ziemi.

 

Dbamy o planetę

korzystamy z odnawialnych źródeł energii, które nie zanieczyszczają środowiska, wody ani gruntów. Mówiąc o energii ekologicznej, odnosimy się nie tylko do procesu jej dostarczania, ale też produkcji. Posiadamy farmę wiatrową w Polsce, która produkuje energię w 100% ekologiczną.

Twoja firma może stać się w 100% ekologiczna

korzystaj z czystej energii dopasowanej do twoich potrzeb w małej lub dużej firmie czy w instytucji publicznej. Posiadamy różnorodne oferty, o cenach stałych lub indeksowanych, aby każdy mógł wybrać taką, jaka najlepiej odpowiada jego aktualnym potrzebom. Pamiętaj, że wszystkie nasze produkty to zielona energia, które pomagają nam chronić nasze środowisko.

 

Przyszłość energetyki

jeżeli w życiu codziennym zależy ci na dbaniu o środowisko, dlaczego nie miałbyś się kierować tymi zasadami także w odniesieniu do dostaw energii? Wybierz czystą, ekologiczną, wydajną energię, produkowaną w zrównoważony sposób, a do tego dostosowaną do Twoich potrzeb. 

 

Certyfikat pochodzenia z OZE

energia, którą dostarczamy, posiada certyfikat stwierdzający, że Twój dom czy firma zużywa energię w 100% ekologiczną. 

 

Audax Renewables dostarcza wszystkim swoim klientom energię pochodzącą w 100% z OZE. Jest to czysta energia, generowana z naturalnych źródeł, które nie ulegają wyczerpaniu i nie emitują gazów cieplarnianych ani innych szkodliwych substancji.

 

Zielona energia w 100% z OZE
#GreenEnergy 

Wszyscy nasi klienci otrzymują dostawy ekologicznej energii: małe firmy, duże przedsiębiorstwa oraz podmioty publiczne.

 

Energetyka odnawialna w Polsce

Energetyka odnawialna to przyszłość, ponieważ zakłada produkcję prądu ze źródeł, które nie ulegają wyczerpaniu.

Obecnie w naszym kraju źródła odnawialne to jeden z podstawowych sposobów produkcji energii. Czy wiesz, że w 2020 r. 10,75% energii zużytej w Polsce pochodziło ze źródeł odnawialnych?

Przypomnijmy, jakie są główne źródła ekologicznej energii: słońce, wiatr, biomasa, ciepło Ziemi i woda. Poniżej przedstawiamy jej główne cechy i zalety.

Energia wiatrowa

W 2020 r. całkowita moc turbin wiatrowych w Polsce wynosiła 6,2 GW, dzięki czemu źródło to stało się najważniejszym sposobem wytwarzania energii elektrycznej w naszym kraju. Polska zajmuje 16. miejsce pod względem ilości energii produkowanej w ten sposób oraz posiadanej mocy turbin. Na czele listy są Chiny, USA, Niemcy i Indie.

Według Urzędu Regulacji Energetyki pod koniec 2020 r. w Polsce działało 1239 farm wiatrowych, z czego 1111 (89,7%) miało wydajność poniżej 10 MW, a 128 równą 10 MW lub wyższą.

Audax Renovables, spółka należąca do grupy kapitałowej Audax, posiada 4 farmy wiatrowe w Hiszpanii, po jednej we Francji i Polsce i obecnie buduje kolejną w Panamie.

Energia słoneczna

W Polsce ilość godzin nasłonecznienia to ok. 1600 w skali roku, co stanowi równowartość 30-40% doby. Mimo tych zachęcających statystyk potrzeba jeszcze sporo pracy, by nasz kraj zrównał się pod względem produkcji energii słonecznej z takimi krajami jak Niemcy, Belgia czy Niderlandy.
W ubiegłym roku w Polsce całkowita moc instalacji fotowoltaicznych wynosiła 877,4 MW, a zatem dwa razy więcej, niż w 2019 r. Ilość ta wykazuje tendencję wzrostową. Ponadto pojawia się w naszym kraju coraz więcej instalacji prywatnych, zaspokajających własne potrzeby właściciela, zwłaszcza w sektorze rolniczym i rolno-spożywczym.

Warto podkreślić, że dzięki produkcji energii słonecznej uniknęliśmy emisji 3 mld 47 ton CO2 do atmosfery. 

Energia wodna

Przy produkcji tego rodzaju energii dochodzi do zamiany na prąd siły wody. Jest to jeden z najczęściej wykorzystywanych zasobów naturalnych na obszarach, gdzie siła wody jest szczególnie duża, np. w rejonach dużych rzek lub charakteryzujących się sporą ilością opadów.

Największe hydroelektrownie w naszym kraju znajdują się w Żarnowcu, Porąbce-Żarze i Włocławku. Ich sieć cechuje się największą mocą.

Obecnie całkowita moc tego typu elektrowni to ok. 976 MW. Obok wspomnianej już energii słonecznej to jedna z najbardziej wydajnych metod pozyskiwania energii odnawialnej. 

Grupa Audax i środowisko

Dla Grupy Audax niezwykle istotne jest, by sprzedawana energia była wytwarzana w 100% ze źródeł odnawialnych. Dowodem na to – poza faktem posiadania przez naszą firmę własnych farm wiatrowych i elektrowni fotowoltaicznych – jest podpisana przez nas niedawno największa na świecie umowa zakupu energii wyprodukowanej za pomocą technologii fotowoltaicznej. Był to kamień milowy w światowej historii energetyki. W marcu 2018 r. grupa AUDAX i COX ENERGY podpisały PPA (od angielskiej nazwy power purchase agreement) – umowę długoterminową zakupu energii, która stała się kamieniem milowym w historii energetyki odnawialnej na świecie. Umowa ta jest obecnie punktem odniesienia dla rynku energetycznego na całym świecie, jako że to największy tego rodzaju kontrakt, jaki podpisano do tamtej pory na zakup energii wyprodukowanej przy użyciu technologii fotowoltaicznej. Umowa opiewa na zakup mocy o wartości 660 MW – wystarczającą na dostarczenie ok. 1300 GWh ekologicznej energii rocznie, czyli na pokrycie zapotrzebowania ponad 390 tys. gospodarstw domowych. Energia pochodzić będzie z instalacji fotowoltaicznych wybudowanych przez COX ENERGY oraz jej strategicznego międzynarodowego partnera w różnych lokalizacjach w Hiszpanii oraz w Portugalii. Zgodnie z umową Cox Energy będzie sprzedawać prąd o mocy 495 MW w Hiszpanii oraz 165 MW w Portugalii. Budowa elektrowni rozpocznie się w tym roku, a ich uruchomienie będzie następować w 2020 r. Całkowita wartość inwestycji przekroczyła 400 mln euro.

Dzięki tej umowie AUDAX dobitnie pokazał, że jest firmą energetyczną nastawioną na energetykę odnawialną, stawiającą na ekologiczną energię w interesie swoich klientów oraz środowiska naturalnego. Podpisana umowa to dopiero pierwszy z tego typu kontraktów przewidzianych w planie strategicznym firmy, będących owocem strategicznego sojuszu zawartego z COX ENERGY w celu budowy instalacji fotowoltaicznych we wszystkich krajach europejskich, w których działa AUDAX (Portugalia, Włochy, Francja, Niemcy, Polska i Holandia). Umowa PPA opiewająca na 660 MW stawia Hiszpanię i Portugalię na czele Europy pod względem ilości energii z OZE sprzedawanej na mocy tego typu umów.

Audax Renovables, wraz ze swoimi lokalnymi partnerami, rozpoczął również budowę farmy wiatrowej Toabré w Panamie. Po zakończeniu pierwszego etapu farma będzie miała moc 66 MW. Elektrownia będzie zlokalizowana w miejscowościach  Penonomé i Antón, a w jej skład wejdzie 20 turbin Vestas V117. Przewiduje się, że budowa potrwa maksymalnie 22 miesiące, wliczając w to budowę instalacji o mocy 66 MW, dwóch podstacji oraz linii przesyłu energii o długości 27 km, z myślą o kolejnych etapach budowy. Rocznie elektrownia będzie produkować 240 GWh energii.

Nasza firma coraz bardziej skupia się na energetyce odnawialnej, a wszystko to w interesie naszych klientów oraz środowiska.

Posiadamy siedem własnych farm wiatrowych, które produkują energię w 100% z OZE. Działamy w Polsce, Hiszpanii, Portugalii, Włoszech, Niemczech, Holandii, Francji oraz na Węgrzech. Mamy różnorodne i stabilne portfolio, w skład którego wchodzi ponad 365 tys. klientów.

Jesteśmy świadomi zmian klimatycznych, a także ich przyczyn i konsekwencji. Z tego powodu naszą misją jest dostarczanie naszym klientom energii w 100% z OZE, ekologicznej, w celu osiągnięcia zrównoważonego, odpowiedzialnego, czystego zużycia. Jeżeli stale będziemy postępować etycznie i świadomie przy zużywaniu energii, z pewnością bardzo przyczynimy się do ochrony środowiska naturalnego.
Pamiętaj, że energia, którą zużywasz, mówi bardzo dużo o Tobie. Dołącz do naszej ekologicznej i zrównoważonej firmy! Możesz to zrobić dzięki ekologicznej ofercie Audax.

INFORMACJA O STRUKTURZE PALIW ZUŻYTYCH DO WYTWORZENIA ENERGII
ELEKTRYCZNEJ SPRZEDANEJ PRZEZ AUDAX ENERGIA SP.Z O.O. W 2023 ROKU
ORAZ O WPŁYWIE WYTWORZENIA TEJ ENERGII ELEKTRYCZNEJ NA ŚRODOWISKO.

Akcjonariusze i
Informacje o firmie

+ informacja

Zadzwoń do nas, napisz
lub wyślij nam wiadomość

Skontaktuj się z nami
phone-handsetcrosschevron-down