MENU
Menu

Najczęstsze pytania (FAQ)

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania
Nasza firma produkuje i dostarcza prąd w bardzo konkurencyjnych cenach, a nasze produkty są dostosowane do potrzeb wszystkich klientów – niezależnie od tego, czy zużywają energię w gospodarstwie domowym czy w działalności gospodarczej.

Audax Renovables jest jedną z największych grup kapitałowych zajmujących się produkcją ekologicznej energii. Ta działalność jest dla nas niezmiernie ważna, a poza tym daje nam przewagę nad konkurencją, bo pozwala na tańsze i bardziej niezawodne zaopatrzenie naszej firmy w niezbędny prąd. Audax Renovables posiada własne farmy wiatrowe w Polsce, Francji i Hiszpanii.

Aby uzyskać przewagę nad konkurencją, przeprowadziliśmy optymalizację wszystkich naszych procedur. Dzięki temu możemy zagwarantować najlepsze ceny i umożliwić Ci osiągnięcie oszczędności na rachunkach za energię. Nasza firma dokonuje też ciągłych innowacji, tworząc nowe produkty i usługi mające na celu zaspokojenie potrzeb klienta. Satysfakcja klienta jest dla nas niezwykle ważna. Posiadamy własne, wewnętrzne biuro obsługi klienta, które zapewnia obsługę wysokiej jakości i chętnie odpowie na wszelkie zapytania.

Nasza firma jest pionierem na rynku energii. Ulega stałym zmianom, byśmy mogli proponować klientom idealne produkty, usługi i procedury. Dzięki naszej strategii biznesowej możemy stale poprawiać naszą ofertę i sprawić, żeby Twoje zużycie energii stało się tak oszczędne, jak to tylko możliwe.

Pracownicy biura obsługi klienta Audax Renovables pomagają klientom zoptymalizować wydatki na energię. W sposób indywidualny i klarowny odpowiedzą na wszelkie pytania i wyjaśnią wątpliwości, które mogą się pojawić w trakcie procesu zawierania umowy.

Przez wiele lat prym na rynku energii wiodły wielkie firmy, oferujące jedynie standardową jakość obsługi klienta. Audax Renovables chce odróżniać się od takich firm.

Podstawą naszej filozofii jest zindywidualizowane, kompleksowe doradztwo, dzięki któremu nie spotkają Cię żadne nieprzyjemne niespodzianki. Analizujemy sytuację każdego użytkownika prądu i proponujemy rozwiązanie najlepiej dopasowane do jego potrzeb, co z kolei prowadzi do oszczędności.

Dlatego nasze oferty dostosowane są do każdego rodzaju klienta: małych i średnich firm, a także dużych przedsiębiorstw. Oznacza to, że zależnie od ilości zużywanej energii zaproponujemy Ci najlepszą dla Ciebie opcję, która sprawi, że za energię zapłacisz możliwie jak najmniej, a oferta dopasuje się do Twoich potrzeb.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jak codziennie oszczędzać energię i zminimalizować swój wpływ na środowisko, Audax Renovables jest dla Ciebie idealnym partnerem. Nasza firma dostarcza energię z poszanowaniem środowiska. Naszą ofertę kierujemy do gospodarstw domowych i firm, które chcą zoptymalizować zużycie energii i oszczędzać na rachunkach. Dlatego niezależnie od tego, czy wybierzesz ofertę z ceną stałą, czy indeksowaną, zawsze możesz postawić na energię pochodzącą w 100% ze źródeł odnawialnych.

Odkryj naszą ofertę i znajdź najlepsze dla siebie rozwiązanie
Oferta prądu w cenie stałej RELAX: pozwala firmom o dużym zapotrzebowaniu na energię elektryczną płacić za rzeczywiste zużycie tę samą cenę, niezmienną przez cały okres umowy. To oferta bez niespodzianek, z ustaloną z góry ceną za prąd, a zatem ewentualne podwyżki na rynku nie wpłyną na cenę energii, którą będziesz zużywał.

Proponujemy też prąd o cenie stałej ze strefą czasową. W tej ofercie doba podzielona jest na dwie strefy, w których obowiązuje różna cena za energię, a zatem możesz dostosować swoje zużycie do najtańszych godzin i w ten sposób zapłacić mniejszy rachunek. Nie trzeba w tym celu nic zmieniać w instalacji elektrycznej: wystarczy wybrać odpowiednią opcję, a my wszystkim się zajmiemy, tak byś nie doświadczył żadnych niedogodności.

Oferta energii o cenie zmiennej XPOT: Audax Renovables umożliwia teraz firmom skorzystanie z zalet, jakie daje płacenie za energię elektryczną ceny obowiązującej na rynku hurtowym. Dzięki naszej ofercie z ceną zmienną XPOT w każdej godzinie będziesz płacił rzeczywistą cenę dyktowaną przez rynek energii plus niewielką opłatę handlową. W tej ofercie cena energii co miesiąc jest inna, ale w skali roku okazuje się ona zwykle bardziej korzystna, ponieważ nie płacisz za ryzyko związane ze wszystkimi ofertami z ceną stałą.
Przestań przepłacać za prąd w cenie stałej!

Oferta mieszana XPERT, MIX i XMART: Audax Renovables pozwala również na połączenie oferty z ceną stałą RELAX i oferty zmiennej XPOT w różnych proporcjach. Możesz zdecydować, za jaką część zużytej energii zapłacisz cenę stałą, niezmienną w całym okresie umowy, a za jaką – cenę rynkową.

Audax Renovables gwarantuje klientom najwyższą przejrzystość zarówno w trakcie dostaw, jak i w procesie wystawiania faktur. Nie spotkają Cię żadne przykre niespodzianki, a ceny w trakcie trwania umowy się nie zmienią.

Pozbądź się wątpliwości! Zmień sprzedawcę i płać tylko za prąd, który rzeczywiście zużywasz. Oszczędź na rachunkach, jednocześnie pobierając prąd w 100% ze źródeł odnawialnych!

Zmiana jakiegokolwiek sprzedawcy może wydawać się skomplikowanym procesem, ale w rzeczywistości tak nie jest. Poniżej wyjaśniamy, jak wygląda to w przypadku energii elektrycznej. Audax Renovables ułatwia klientom ten proces, by oszczędzić im czasu i wysiłku.

Zajmiemy się wszystkimi formalnościami, żeby zmiana sprzedawcy przebiegła bez problemów i z gwarancją najwyższej jakości obsługi. Nie będziesz musiał wymieniać licznika, przeprowadzać prac w lokalu, nie dojdzie do przerw w dostawie ani innych niedogodności. Jedyną zmianą, jaką zauważysz, będzie to, że faktury będzie Ci przesyłał Audax Renovables – my wszystko załatwimy.

Dbamy o naszych klientów, dlatego jednym z naszych najważniejszych celów jest oferowanie obsługi najwyższej jakości. Chcemy w ten sposób odróżnić się od pozostałych firm działających na rynku. To jedna z naszych głównych wartości dodanych.

Dla Audax Renovables niezwykle ważne jest traktowanie klienta w sposób zindywidualizowany, przejrzysty i sprawny. Chcemy szybko odpowiadać na wątpliwości i pytania klientów, rozwiązywać problemy i reagować na inne zdarzenia, a także przeprowadzić proces zmiany sprzedawcy szybko i sprawnie.

Jeżeli postanowisz zmienić sprzedawcę prądu, wystarczy, że się z nami skontaktujesz i podasz dane wymienione poniżej. Jeśli ich nie posiadasz, nie martw się – skontaktuj się z nami, a pomożemy.

● Pełne dane właściciela punktu poboru
● Adres punktu poboru
● Numer PPE - punktu poboru energii. Znajdziesz go na każdej fakturze za prąd.

Termin zmiany sprzedawcy jest regulowany ustawowo i wynosi nie więcej niż 30 dni od daty powiadomienia Operatora Systemu Dystrybucyjnego (OSD) o zawarciu umowy sprzedaży energii elektrycznej. Należy jednak pamiętać, że czas ten zależy także od terminów wypowiedzenia umowy poprzedniemu sprzedawcy i może wynosić nawet 3 miesiące. W tym okresie może się zdarzyć, że otrzymasz fakturę za dany okres jeszcze od dawnego sprzedawcy, ale w kolejnym okresie rozliczeniowym będzie obowiązywała już nowa umowa.

Zmianę sprzedawcy oferujemy bezpłatnie – nie zapłacisz za nią ani nowej, ani starej firmie dostarczającej Ci prąd.

Jeżeli chcesz, aby nasz zespół ekspertów pomógł Ci zmienić sprzedawcę, skontaktuj się z nami za pomocą jednego z naszych kanałów komunikacji, na przykład telefonicznie lub przez e-mail.

Skorzystaj z porad naszych specjalistów i zobacz, jak łatwa jest zmiana sprzedawcy prądu. Audax Renovables czeka na Ciebie z otwartymi ramionami!

Pamiętaj, że Grupa Audax jest obecnie jednym z najważniejszych graczy na europejskim rynku energii. W jej skład wchodzi ponad 20 spółek, zatrudnia 1900 pracowników i ma ponad 365 tys. klientów.

Ponadto, co bardzo istotne, Grupa Audax posiada własne farmy wiatrowe, które produkują energię w 100% ekologiczną. Jesteśmy świadomi wagi, jaką ma troska o środowisko i jego przyszłość. Szanujemy nasze otoczenie i dokładamy swą cegiełkę.

Pamiętaj, że energia, którą zużywasz, wiele o Tobie mówi. Dołącz do ekologicznej i zrównoważonej firmy!

Cała energia dostarczana przez Audax Renovables pochodzi ze źródeł odnawialnych, a więc jest ekologiczna, ponieważ produkuje się ją z zasobów naturalnych nieulegających wyczerpaniu. Wytwarzanie energii następuje bez emisji gazów cieplarnianych ani innych szkodliwych substancji.

Nie. Audax Renovables nie wymaga zmiany instalacji elektrycznej ani przeprowadzania robót. Nie będzie też przerw w dostawie prądu ani innych niedogodności.

Pomimo tego, co sądzi wiele osób, zmiana sprzedawcy jest o wiele łatwiejsza, niż się wydaje. Audax Renovables ułatwia ją klientom, by zaoszczędzić im niedogodności. Zajmiemy się wszystkimi formalnościami, aby zmiana przebiegła bez problemów, z zachowaniem gwarancji najwyższej jakości obsługi.

Najważniejsze jest to, że do zmiany sprzedawcy dochodzi przede wszystkim dlatego, że konsument chce zoptymalizować usługę, z której korzysta, skorzystać z innych usług, zaoszczędzić na rachunkach lub zacząć korzystać z energii ekologicznej.

Wybierając ofertę, należy mieć na uwadze ilość zużywanej energii oraz godziny, w których zużywa się jej najwięcej. Na naszej stronie internetowej znajdziesz wiele informacji na ten temat, a ponadto nasi specjaliści chętnie pomogą dobrać najlepsze rozwiązanie energetyczne dla Twojego domu czy firmy.


Przy wyborze oferty należy wziąć pod uwagę m.in.:

●    Liczbę użytkowników lokalu,
●    Czas, przez który użytkownicy przebywają w lokalu,
●    Liczbę sprzętów domowych oraz rodzaj ogrzewania (gazowe czy elektryczne),
●    Izolację wewnątrz lokalu,
●    Ilość używanej energii (w kilowatogodzinach),
●    Przypominamy, że proces zmiany sprzedawcy jest bezpłatny, a w jego trakcie nie dochodzi do żadnych przerw w dostawie. Ponadto termin jego przeprowadzenia zależy od okresów rozliczeniowych stosowanych przez danego sprzedawcę. Po otrzymaniu wniosku o zmianę od klienta dochodzi do wystawienia ostatniej faktury przez dotychczasowego sprzedawcę. Od tego momentu to już nowa firma będzie wystawiała faktury za prąd. Zazwyczaj ten proces trwa maksymalnie ok. 30 dni roboczych.


Grupa Audax zapewnia wysoką jakość obsługi klienta, w sposób przejrzysty i sprawny, ponieważ dbamy o naszych klientów. Jeżeli masz jakiekolwiek pytanie, skontaktuj się z nami telefonicznie, przez e-mail lub bezpośrednio w naszej siedzibie, a nasi specjaliści chętnie pomogą i wyjaśnią wątpliwości.

Skorzystaj z porad i wskazówek naszych ekspertów. Zobaczysz, jak łatwo zmienić dostawcę prądu na Audax Renovables. Czekamy na Ciebie z otwartymi ramionami!

Grupa Audax jest obecnie jednym z najważniejszych graczy na europejskich rynku energii. W jej skład wchodzi ponad 20 spółek, zatrudnia 1900 pracowników i ma ponad 365 tys. klientów w całej Europie.

Wkładamy wiele wysiłku w optymalizację naszych procedur, by móc zaoferować Ci jak najbardziej konkurencyjne ceny na rynku. Stawiamy na innowację i dlatego tworzymy nowe usługi, by odpowiadać na potrzeby naszych klientów. Satysfakcja klienta jest dla nas priorytetem, dlatego mamy własny, wewnętrzny dział obsługi klienta, który oferuje obsługę najwyższej jakości.

To tylko niektóre z zalet naszej firmy, które odróżniają nas od konkurencji.

Naszym celem jest oferowanie jak najlepszych usług, zawsze w konkurencyjnej cenie.

Nie. Nie będzie żadnych przerw w dostawie energii ani w czasie procesu zmiany sprzedawcy, ani po jego zakończeniu.
Zmiana sprzedawcy energii nie jest równoznaczna ze zmianą dystrybutora – ten zależy od położenia geograficznego, a więc zapewne pozostanie ten sam.
Tak czy owak zalecamy zachowanie dokumentacji całego procesu, aby móc potwierdzić, że zmiana dotychczasowego sprzedawcy na nowego została przeprowadzona prawidłowo.
Przerwy w dostawie prądu następują zazwyczaj z powodu awarii i to dystrybutor zajmuje się ich usunięciem. Zatem jeżeli w lokalu nie ma prądu, sprawdź, czy wszystkie faktury zostały opłacone i czy nie złożyłeś wniosku o zawieszenie dostawy.
Jeżeli chcesz zmienić sprzedawcę, nie bój się – nie będzie żadnych przerw w dostawie; prąd w czasie wszystkich formalności będzie płynął nieprzerwanie.
Jednocześnie przypominamy, że zmiana sprzedawcy nie jest tak skomplikowana, jak się wydaje. Audax Renovables ułatwia ją klientom, aby oszczędzić im niedogodności. Zajmiemy się wszystkimi formalnościami, abyś mógł z łatwością zmienić sprzedawcę, bez problemów i z gwarancją najwyższej jakości obsługi.
Audax Renovables oferuje klientom przejrzystą i sprawną obsługę, gdyż nasi klienci są dla nas priorytetem.
Jeżeli masz jakiekolwiek pytania co do kwestii zmiany sprzedawcy, skontaktuj się z nami przez telefon, czat na stronie internetowej, e-mail.
Skorzystaj z porad i wskazówek naszych ekspertów. Zobaczysz, jak łatwa jest zmiana sprzedawcy. Czekamy na Ciebie!
Pamiętaj, że Audax Renovables to obecnie jeden z najważniejszych dostawców na rynku energii. Na naszą grupę składa się ponad 20 spółek, 1900 pracowników i ponad 365 tys. klientów.
Ponadto, co dla nas niezwykle ważne, Grupa Audax posiada własne instalacje produkujące ekologiczny prąd: farmy wiatrowe w Polsce, Francji i Hiszpanii. Ważna jest dla nas ochrona środowiska i troska o przyszłość. Szanujemy nasze otoczenie i dokładamy swoją cegiełkę do sprawy ratowania planety.
Energia, którą zużywasz, wiele o Tobie mówi. Dołącz do ekologicznej i zrównoważonej firmy!

Zgodnie z obowiązującym prawem i w ramach alternatywnego rozwiązywania sporów Audax  Renovables należy do systemu arbitrażu konsumenckiego. 

Jest to pozasądowy mechanizm rozwiazywania sporów, charakteryzujący się bezstronnością, niezależnością i poufnością, a także szybkością, prostotą i skutecznością. Nie wiąże się z żadnymi opłatami ze strony klienta. 

Arbitraż konsumencki obejmuje całe terytorium Hiszpanii i jest dokonywany przez związki arbitrażowe o charakterze regionalnym, miejskim i gminnym.

Procedurę inicjuje odbiorca energii poprzez złożenie wniosku o arbitraż. Wniosek można znaleźć pod adresem:

http://www.aecosan.msssi.gob.es/AECOSAN/web/consumo/ampliacion/Juntas_Arbitrales/juntas_arbitrales.htm

Następnie przekażemy Ci wykaz związków regionalnych, miejskich i gminnych, które mogą Cię interesować.

Związki arbitrażowe

Dla Audax Renovables klient i jego potrzeby stoją na pierwszym miejscu. Nawiązujemy bliskie relacje z klientem, oferujemy spersonalizowane doradztwo i najbardziej konkurencyjne ceny na rynku.

Naszym celem jest stworzenie długoterminowej relacji z naszymi klientami. Dlatego uprościliśmy fakturę, abyś w dowolnej chwili mógł sprawdzić, ile zużywasz energii i ile za nią płacisz – w łatwy sposób i bez niespodzianek.

Pod poniższym linkiem znajdziesz informacje o poszczególnych elementach faktury. Dzięki nim lepiej zrozumiesz, co oznaczają poszczególne jej składowe oraz jaki mają wpływ na zużycie prądu w Twoim domu czy firmie.

https://www.audaxrenovables.com/?sec=factura_luz

Jeżeli masz wątpliwości lub pytania, możesz skontaktować się z naszymi specjalistami pod numerem +34 22 350 06 71 lub za pośrednictwem e-maila: bok@audaxrenewables.pl

Wątpliwości co do faktury?

Tutaj wszystko wyjaśniamy.

Pytania i reklamacje są rozpatrywane sprawnie i przejrzyście.

Dla Audax Renovables priorytetem jest relacja z klientami, oferowanie im spersonalizowanego doradztwa i spełnianie ich oczekiwań. Jest to zaleta, która odróżnia nas od konkurencji.

Oddajemy w Twoje ręce środki niezbędne do wyjaśnienia Twoich wątpliwości w łatwy sposób. Wiele informacji znajdziesz na niniejszej stronie internetowej oraz na naszym blogu, a poza tym pomocą służy też zespół naszych ekspertów.

Chcemy ułatwić Ci wiele spraw oraz pomóc zoptymalizować zużycie energii, byś mógł oszczędzić na rachunkach i otrzymywać dostawy energii odpowiednie dla Twoich potrzeb. To Ty jesteś dla naszej firmy priorytetem.

Możesz się z nami skontaktować w następujące sposoby:

Telefon: od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-17.00
Nasze biuro oraz media społecznościowe: od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-17.00
Telefon kontaktowy dla naszych klientów: +34 22 350 06 71 
E-mail: bok@audaxrenewables.pl

Audax Renovables to jedna z najważniejszych firm na rynku energii. Jest stale rozwijającą się grupą, której działalność skupia się na sprzedaży energii elektrycznej.

Po pierwsze, pomożemy Ci zoptymalizować ilość zużywanej energii. W zindywidualizowany sposób doradzimy, jak możesz oszczędzić. Przeanalizujemy Twoją obecną umowę i zaproponujemy najlepsze dla Ciebie rozwiązanie, dzięki któremu będziesz płacić niższe rachunki.

Po drugie, oferujemy rozwiązania idealne dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw oraz dla podmiotów publicznych. Na naszej stronie internetowej znajdziesz informacje o poszczególnych ofertach, które są dopasowane do potrzeb każdej firmy. Jeżeli posiadasz kilka punktów poboru energii, zbierzemy wszystkie z nich na jednej fakturze, abyś mógł lepiej kontrolować koszty.

Codziennie pracujemy nad poprawą naszych procedur, by móc oferować Ci najbardziej konkurencyjne ceny na rynku. Ponadto wprowadzamy innowacje, tworząc nowe produkty i usługi, które spełnią wszelkie oczekiwania klienta.

Jeśli Twoja taryfa to 2.oA (do 10 kW mocy umownej) lub 2.1A (między 10 a 15 kW mocy umownej), odczyt zwykle pojawia się obok kodu 1.18.0 o 1.18.1. Teraz możesz przesyłać nam odczyty licznika przez WhatsApp. Wystarczy zrobić zdjęcie licznika telefonem i wysłać przez WhatsApp do Audax Renovables (626 09 67 56). Prosimy pamiętać o podaniu swoich danych (NIP odbiorcy energii), które umożliwią nam identyfikację punktu poboru.

Jeżeli Twoja taryfa to 2.0 DHA lub 2.1 DHA (ze strefą czasową), odczyt zwykle pojawia się obok kodu 1.18.0. Jedna strefa pojawi się obok kodu 1.18.1, a druga  – obok kodu 1.18.2. 

W przypadku taryf o średnim i wysokim napięciu 3.0A, 3.1A i 6.1A/B, odczyt zazwyczaj pojawia się obok następujących kodów: 1.18.0 (suma całkowita), 1.18.1 (P1), 1.18.2 (P2), 1.18.3 (P3), 1.18.4 (P4), 1.18.5 (P5), 1.18.6 (P6).

W dowolnej chwili możesz sprawdzić warunki umowy, które znajdują się na dokumencie umowy, którą z nami podpisałeś.

Przedmiotem każdej umowy jest sprzedaż energii elektrycznej w punktach poboru energii (PPE) wymienionych w szczególnych warunkach umowy.

W umowie zawarte są wszystkie główne cechy produktów i usług, okres jej trwania, warunki świadczenia usługi, zasięg usług oraz warunki finansowe.

Wszystkie te dane zgodne są z informacjami otrzymanymi wcześniej, czy to podczas wizyty doradcy handlowego, czy poprzez naszą stronę internetową www.audaxrenovables.pl czy w inny sposób (przez telefon, za pośrednictwem komunikacji elektronicznej czy na odległość).

Jeżeli chcesz sprawdzić pewne aspekty Twojej obecnej umowy, możesz to zrobić również logując się do strefy klienta na stronie www.audaxrenovables.com, korzystając z Twoich danych logowania. Możesz także pobrać aplikację dla klientów, w której, poza umową, można w łatwy i szybki sposób uzyskać dostęp do faktur oraz skontaktować się bezpośrednio z naszym Biurem Obsługi Klienta.

Ponadto, jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o wybranej przez Ciebie ofercie, kliknij na jej nazwę, a uzyskasz informacje o niej. Tutaj znajdziesz ogólne warunki każdej z nich:

Oferta o cenie stałej RELAX
Oferta o cenie zmiennej XPOT
Przeczytaj ogólne warunki umowy

W przypadku awarii lub przerwy w dostawie należy skontaktować się z dystrybutorem, który odpowiada za jakość przesyłu.

Odczyt licznika
Jednym z priorytetów naszej firmy jest zapewnienie wysokiej jakości obsługi klienta. Audax Renovables posiada własne, wewnętrzne biuro obsługi, będące do wyłącznej dyspozycji naszych klientów, przez które możesz bezpośrednio skontaktować się z naszymi specjalistami, bez pośrednictwa automatycznych sekretarek.

Accionistas e 
información corporativa

+ información

Zadzwoń do nas, napisz
lub wyślij nam wiadomość

Skontaktuj się z nami
phone-handsetcrosschevron-down