Małe firmy

Gaz ziemny – najtańsza energia dla Twojego przedsiębiorstwa

Gaz ziemny to źródło energii o niskiej szkodliwości dla środowiska. Zwykle jest też tańszy niż inne rodzaje energii, takie jak olej napędowy, prąd czy propan. Wydobywany jest spod ziemi, a następnie przesyłany za pomocą gazociągów wykonanych z bardzo wytrzymałych materiałów, dzięki czemu łatwo go dostarczyć do dowolnej lokalizacji.
Główne cechy gazu ziemnego:

 • Jest przesyłany za pomocą rurociągów,
 • Ma wiele zastosowań,
 • Jego płomień ma niebieski odcień ze względu na niską zawartość tlenku węgla (CO),
 • Jest bezzapachowy, jednak dodaje się do niego substancję o charakterystycznym zapachu, tak by można było szybko podjąć odpowiednie kroki w przypadku, gdyby zaczął się ulatniać,
 • Korzystanie z gazu jest całkowicie bezpieczne i nie wymaga szczególnych umiejętności – pod warunkiem zachowania podstawowych środków ostrożności.
   

Jakie są zalety korzystania z gazu ziemnego?

Jakie są zalety korzystania z gazu ziemnego?

Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą, powinieneś wiedzieć, że gaz ziemny ma liczne zalety. W porównaniu do innych paliw kopalnych jest niewątpliwie tańszy, bardziej niezawodny, wygodniejszy i bardziej przyjazny dla środowiska.

 • Oszczędność: gaz to jeden z najtańszych rodzajów energii na rynku, a jego cena jest zwykle najbardziej stabilna. Zacznij oszczędzać już teraz dzięki gazowi ziemnemu!
 • Ogrzewanie: gaz cechuje się wysoką kalorycznością; dostarcza ciepło, które można regulować za pomocą termostatu.
 • Ogrzewanie wody: natychmiast i bez przerw.
 • Niezawodność: dostawy są stałe, bez przerw i przykrych niespodzianek.
 • Bezpieczeństwo: regularnie przeprowadzane są przeglądy instalacji.

Najbardziej przyjazna środowisku energia konwencjonalna: wytwarza mniej zanieczyszczeń i zawiera mniej węgla niż pozostałe paliwa kopalne.
Dzięki gazowi ziemnemu oszczędzisz na rachunkach w firmie, gdyż cena tego paliwa jest niższa. Możesz zaoszczędzić zwłaszcza na ogrzewaniu, którego koszty w lokalach firmowych potrafią być astronomiczne.
 

 

Jak przeprowadzić instalację gazu ziemnego w firmie?

Instalacja gazu ziemnego to najbardziej korzystna cenowo opcja dla Twojej firmy, ponieważ nie wymaga częstej konserwacji, co oznacza mniejsze koszty eksploatacji.

Przede wszystkim należy sprawdzić, czy w lokalu znajdują się instalacje niezbędne do korzystania z gazu ziemnego. Jeżeli tak, wystarczy podpisać umowę i wkrótce można już korzystać z gazu.

W celu przeprowadzenia instalacji gazu ziemnego zalecamy kontakt z autoryzowaną firmą, która udzieli wszelkich informacji na temat korzyści, jakie gaz może przynieść Twojej firmie, a także przedstawi indywidualny kosztorys.

Koszt instalacji gazu ziemnego zależy od wielu czynników: położenia lokalu, tego, czy budynek jest wolnostojący, czy wielolokalowy, czy chcesz z niego korzystać na różne sposoby czy jedynie do ogrzewania lokalu czy podgrzewania wody. Po zakończeniu instalacji zobaczysz, że jej koszt bardzo szybko się zwróci, bo gaz ziemny to najtańszy rodzaj energii stosowanej do ogrzewania.
 

Jaka oferta gazu ziemnego jest najlepsza dla mojego lokalu?

W Audax Renovables możesz podpisać umowę na dostawy gazu ziemnego i cieszyć się bardzo konkurencyjnymi cenami, indywidualnym podejściem oraz obsługą klienta na najwyższym poziomie. Procedura jest prosta, bez zbędnych formalności i niedogodności – to my wszystkim się zajmiemy. Poza tym należy pamiętać, że cena gazu ziemnego jest niższa od cen pozostałych rodzajów energii.

Chcę zamówić gaz ziemny dla mojej firmy

Wiemy, jak ważna jest sprawna komunikacja i dlatego posiadamy własny, wewnętrzny dział obsługi klienta, który stale się szkoli, by móc zaoferować obsługę zindywidualizowaną i wysokiej jakości.

Skontaktuj się z naszym zespołem ekspertów i skorzystaj z kompleksowego doradztwa, dzięki któremu maksymalnie oszczędzisz na rachunkach za gaz w Twojej firmie.

Codziennie pracujemy, by móc zaproponować jak najbardziej konkurencyjne oferty, dostosowane do potrzeb każdego klienta. Informacje przekazujemy w sposób jasny i klarowny, więc nie spotkają Cię żadne przykre niespodzianki. Twoja firma może oszczędzać na rachunkach za gaz razem z Audax Renovables!

 • Oferta gazu ziemnego dla firm
 • Jak czytać fakturę za gaz